Polityku nie wycieraj sobie gęby niepełnosprawnymi

⚡ Dwudziesty pierwszy wiek, środek Europy, a my musimy manifestować, żeby nie zabrano nam podstawowego prawa, o decydowaniu o sobie. Osoby z maciami wychodzą na ulicę, manifestują, strajkują.  Rządzący przyglądają się nam zza kordonów policji. Przestańcie w końcu, odpuśćcie. Przestańcie wycierać sobie gęby niepełnosprawnymi. Zasłaniacie się artykułem 30 Konstytucji, chronicie godności embrionu. Jak embrion stanie się niepełnosprawną osobą, to macie go dupie. Dobrze wiecie, że w Polsce niepełnosprawny nie ma prawa do godności.

Dziś pojawiło się stanowisko Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej odnoszącego się do wyroku w sprawie aborcji, który zapadł 22 października 2020 r. Podobno po tym uzasadnieniu rząd niezwłocznie opublikuje sam wyrok. To nie jest żaden wyrok, to jest stanowisko Przyłęckiej, to nie jest prawo.

„Zdaniem Trybunału, »dziecko jeszcze nieurodzone, jako istota ludzka – człowiek, któremu przysługuje przyrodzona i niezbywalna godność, jest podmiotem mającym prawo do życia, zaś system prawny – zgodnie z art. 38 Konstytucji – musi gwarantować należytą ochronę temu centralnemu dobru, bez którego owa podmiotowość zostałaby przekreślona«. Trybunał przyjął wskazane rozumienie przywołanego przepisu konstytucyjnego, odczytując go w związku z konstytucyjną zasadą ochrony godności człowieka (wysłowioną w art. 30 Konstytucji), która zakłada jednakową dla każdego godność osobową oraz brak możliwości traktowania kogokolwiek przedmiotowo. Na tej podstawie Trybunał stwierdził, że »nieracjonalna jest dewitalizacja godności człowieka z uwagi na jego fazę rozwojową, gdyż pozbawienie życia, bez względu na jego etap, unicestwia równocześnie podmiot, któremu ta godność przynależy«”.
źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-27/jest-uzasadnienie-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego-ws-aborcji/

Niepełnosprawny nie ma prawa do godności w Polsce

Rządzący robią z aborcji najgorsza zbrodnie i wycierają sobie gęby niepełnosprawnymi. A ja i wiele moich koleżanek zadajemy wciąż te same pytania dlaczego:

⚡nie bronią nas jak już się urodzimy?

⚡mają w dupie życia które już żyją w skrajnej nędzy, bez środków do życia, bez możliwości rehabilitacji, czy dostępu do leczenia.

⚡nie dają nam prawa do samodzielnego życia.

To ja się pytam gdzie jest moja godność kiedy nie mogę pójść do szpitala kiedy tego potrzebuję, bo szpital nie ma przystosowanej łazienki i jedyne co mogą mi zapewnić to, to żeby sikała do pampersa? Czy to jest godne, że w Polsce w kraju, w którym się urodziłam nie mam dostępu do opieki zdrowotnej KAŻDEJ, nie mam dostępu do  JEDYNEGO leczenia mojej choroby rdzeniowego zaniku mięśni SMA SPINRAZY. Nie mam dostępu do szczepienia przeciwko covid19, bo nie jestem celebrytką lub politykiem. I nieważne jest to, że pracuję w służbie zdrowia. W Polsce wstrzymano szczepienia grupy ZERO, nie wiadomo kiedy zostaną wznowione, a ja i wiele tysięcy innych ludzi nie mogą bezpiecznie wykonywać swojej pracy.  Nie mogę godnie skorzystać z opieki dentystycznej, ortopedycznej, ginekologicznej, bo poruszam się na elektrycznym wózku inwalidzkim i nie da się mnie „przerzucić” na fotel, leżankę etc.

Moja godność kończy się wtedy, kiedy muszę sama wejść do jakiegokolwiek urzędu. Pod drzwiami okazuje się, że winda nie działa. A jeśli już działa, to nie ma drzwi otwieranych na fotokomórkę. Ja na wózku elektrycznym nie otworze sobie sama zwykłych drzwi. Muszę swoją godność schować do kieszeni wszędzie. Na każdym kroku w mojej ojczyźnie muszę prosić o pomoc i wsparcie dobrych ludzi. Państwo moje potrzeby ma w dupie.

Decyzyjni mają w dupie interesy żyjących niepełnosprawnych.

Pani Julio Przyłębska odpowiedz mi:

⚡ilu urzędników potrafi migać w polskim języku migowy

⚡ile osób decyzyjnych zna Braila

⚡czy do twojego biura osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim wejdzie sama, bez konieczności chowania swojej godności do kieszeni i bez proszenia zdrowych o pomoc.

W Polsce żyje się niepełnosprawnym coraz gorzej Dlaczego? Dlatego, że Państwo nadal udaje się, że nam pomaga.  Tworzycie projekty duchy, które mają zamydlić oczy tłumom. Jakie? Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” stworzono program widmo i z wielką łaską dano nam 30 godzin pomocy na miesiąc. TRZYDZIEŚCI!!!! zakres obowiązków asystenta umieściłam w poście. W tym roku zakres czynności wzbogacił się o pod punkt  f) (pomoc w) wykonywaniu czynności dnia codziennego – co to znaczy?

Kpiną jest też to, że jest styczeń, a urzędy dopiero składają wnioski. Kiedy będzie rozpatrzenie? Nie wiadomo. Moze w lutym, może w marcu, może w kwietniu. Co wtedy z tymi godzinami które nam przepadają? 3 miesiące bez asystenta OSOBISTEGO jak mamy żyć pani Julio?

 

Niepełnosprawne embriony są kartą przetargowa dla ludzi bez grama empatii, bez grama wyobraźni. Niepełnosprawni są traktowani przedmiotowo w każdej dziedzinie życia, Nie jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Polski.

⚡ Aborcja powinna być tylko i wyłącznie sprawa osoby, której to dotyczy nikogo więcej.

⚡ Dziś 27 stycznia 48 miast wyszło na ulice – godzina 20.27

⚡ Osoby z macicami i sojusznicy sprzeciwiają się podmiotowemu traktowaniu przez Państwo.

⚡ Zawsze będę za aborcją.

⚡ Nigdy nie będziesz szła sama.

⚡ Nie ma nic cenniejszego niż wolność.