Wysyłaj bezpiecznie, nadawaj z domu

Dopiero w sytuacjach kryzysowych jesteśmy w stanie otworzyć się na nowe możliwości. Jedną z nich jest wysyłanie przesyłek z domu. Świat stanął w miejscu, ale ludzie muszą żyć, funkcjonować, komunikować się ze sobą. Ja stanęłam przed takim wyborem. Musiałam sama nadać przesyłkę -prezent na urodziny koleżanki. Mając na uwadze to, że nie mogę wyjść z domu stanęłam przed wyborem, gdzie najkorzystniej nadać przesyłkę – mała paczkę. W sumie nawet jakbym mogła wyjść z domu to bez pomocy opiekuna nie mogłabym wysłać paczki, gdyż wiele urzędów pocztowych jest nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych, Pisałam wam o tym przy okazji odbierania avizo.

Nadawaj z domu

Firm kurierskich jest mnóstwo, ale jak bezpiecznie nadać z domu nie narażając się na niepotrzebne koszty? Przeglądałam oferty kilku przewoźników, ale jak doszłam do kolejnych to zapominałam jaka cenę oferowali Ci pierwsi. Cóż, pamięć mam dobrą, ale słabą. Przyznam się, że wkurzyłam się, bo trochę to bez sensu latać po zakładkach i sprawdzać gdzie taniej, gdzie lepiej, gdzie mają opcje śledzenia przesyłki.

Nadawaj z domu

Portal polecił mi kolega, która już korzystał z usług serwisu Furgonetka. Zaskoczył mnie szybki proces zakładania konta, właściwie to tylko dwa kliknięcia i już. W końcu mogłam szybko zweryfikować ceny u różnych przewoźników w jednym miejscu i przede wszystkim zamówić kuriera prosto do domu. Przyznam się, że przed pandemią nie korzystałam z  tej usługi, chociaż jestem osoba niepełnosprawną. Tak nadawanie z domu to duża wygoda, ułatwienie życia, ale też krok w samodzielność. Wiele czynności wymaga tylko chwili, ale jak się tych czynności nazbiera sporo, to z chwili robią się minuty i godziny. A przecież jak możemy to zrobić samodzielnie, bez zlecania innym, to czemu z tego nie skorzystać. Takie wykorzystanie technologii i usług to duże odciążenie domowników.

Korzystaj z porównywarki

Paczkę lub list przygotowujemy samodzielnie i wybieramy w jaki sposób chcemy ją wysłać.  Do wyboru mamy kilka firm kurierskich: DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST, GLS, POCZTA POLSKA, PACZKA W RUCHU.  Jest opcja wysyłek międzynarodowych, ubezpieczenia przesyłki. Co ważne mamy też opcje monitorowania przesyłki, wiemy gdzie znajduje się w danym momencie i kiedy dotrze do odbiorcy. Kurier odbiera od nas paczkę i wysyła ją w świat.

Nadawaj z domu

Furgonetka Giełda

Co mnie zaskoczyło na tym portalu najbardziej? Furgonetka giełda. Wyobraź sobie, że masz do przetransportowania coś nietypowego, coś co nie mieści się w kanonach i na dodatek nie masz za wiele kasy, żeby to przetransportować. Wchodzisz na platformę opisujesz swoją paczkę wystawiasz ofertę i czekasz, aż ktoś przyjmie zgłoszenie. Wiele osób mimo pandemii, podróżuje na różnych trasach, przemieszcza się z miasta do miasta i takie przewiezienie czegoś to dla nich błahostka.

To działa

W dobie powszechnej weryfikacji nic nie umknie użytkownikom internetu. Wszystko można sprawdzić, dopytać, poznać zdanie innych. Tak też i ja zrobiłam, bo przecież pieniądze na drodze nie leżą i szkoda by było powierzyć je jakiejś niesprawdzonej platformie. Okazuje się, że Furgonetka jest już znana użytkownikom internetu. Na Opineo ma sporo pozytywnych opinii. Moja paczka została nadana, a co najważniejsze trafiła do adresatki i sprawiła jej dużo radości w tych ciężkich czasach.

Podoba mi się ta możliwość i będę z niej korzystać nawet po zakończeniu pandemii, #nadawajzdomu. Jeśli jest coś co może odciążyć moich bliskich, a dzięki czemu mogę to zrobić samodzielnie to będę z tego korzystać. Wszystkie takie pro tipy ułatwiają funkcjonowanie, szczególnie niepełnosprawnym i osobom starszym.