Już od kilku lat blogerzy w Share Week wybierają najbardziej poczytnych blogerów.

Poczytnych to może złe słowo, wybierają blogerów, których lubią, cenią i przede wszystkim czytają. To zestawienie jest potwierdzeniem tezy, że blogerów czytają głównie blogerzy 🙂 niemniej jednak Share Week Andrzeja Tucholskiego z roku na rok jest coraz bardziej popularny w naszej blogerskiej rodzinie.

Nie wiem, czy nie wywołuje równie wiele emocji jak Ranking Najbardziej Wpływowych Blogerów Jasona Hunta, w którym w tym roku miałam przyjemność się znaleźć w brązowej dziesiątce.  Być może według niektórych nawet więcej.  Już trzeci rok biorę w nim udział. Na początku polecałam blogi facetów, dla potwierdzenia swojej własnej tezy, że mężczyznom w blogosferze żyje się łatwiej.

Kolejny rok to również, blogerzy wyjątkowi i dobrze piszący, o sprawach ważnych, ale też o tych mniej ważnych, piszący w ciekawy i inspirujący sposób. To ci których mogłam polecić z czystym sumieniem, bez wstydu, że zawiodą wasze oczekiwania.

W tym roku jak zawsze długo zmagałam się z podjęciem decyzji czy w ogóle pisać i polecać kogokolwiek. Nie dlatego, że blogosfera zeszła na psy, ale dlatego że poziom z roku na rok jest coraz bardziej wyrównany. Doszkalamy się, poświęcamy więcej czasu na szlifowanie warsztatu i na wyszukiwanie inspirujących i ciekawych tematów.

Kogo więc polecam w tym roku?

Trzy inspirujące mnie osoby. Trzy osoby, które pochodzą z różnych światów a łączy je wyjątkowość i pasja. Dzielą się swoją wiedzą z innymi, często poświęcając długie godziny na przygotowanie dobrego i rzetelnego wpisu.

Anię poznałam przez przypadek, dzięki Magdzie z którą miałam okazję być na jednym ze szkoleń w Mordorze.

O czym pisze Ania?

Dziewczyna wybrała dość trudną drogę do uświadamiania społeczeństwa pod względem jakości tego co na co dzień spożywamy. Uczy jak czytać etykiety, robi szkolenia, organizuje konferencje, prowadzi bardzo aktywna grupę dla osób, które chcą zmienić nawyki żywieniowe. To niestety bardzo ciężka i trudna praca, praca u podstaw od podstaw. Tłumaczenie tłumom dlaczego większą miłość okażą dając dziecku owoc, a nie soczek z mnóstwem cukru to często orka na ugorze. Walczy ze stereotypami i co dla mnie najważniejsze. organizując szkolenia i konferencje ZAWSZE dba o to, żeby odbywały się w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Naprawdę warto znać Doktor Anię Makowską

Olga to dla mnie wzór do naśladowania.

Dziewczyna nie dość, że ma talent to zawsze trzyma rękę na pulsie. Jeśli Olga o czymś nie pisze, znaczy że zajmować się tym nie warto. Jak sama o sobie mówi „spędza w Internecie za dużo czasu” i całe szczęście. Dzięki temu, że ona to robi, oddziela ziarno od plew, to my dostajemy już same ziarenka. Z neta wzięte to zbiór naprawdę ważnych i inspirujących informacji, których nie da się „przeklikać”.

Podziwiam jej poczucie humoru, sarkazm i bystrość umysłu. Dziewczyna petarda, z tych która ma serce na dłoni i bardzo szybko ze słów przechodzi do czynów. Nie pisze po to żeby pisać, ona ma misję reagowania na krzywdy, uświadamiania społeczeństwa, że bierność to najgorsze co może się nam przytrafić. Każdy z jej tekstów niesie jakieś przesłanie, nie jest to pitu pitu i powielanie po raz kolejny tego co już ktoś napisał.

Uwaga ważne! – od niej można się uzależnić, na szczęście jest to pozytywne uzależnienie. Polecam bardzo.

I nadszedł czas na Rodzynka.

Pawła polecam już trzeci raz i nie wiem co musiałby zrobić, żebym przestała. Jak wskazuje nazwa bloga to biegnący mól książkowy  Czyli nie liczcie na takiego typowego siedzącego  w fotelu w papuciach i popijający herbatkę mola. To całkiem nowoczesny molik, który niektóre książki zamienił na audiobooki i „czyta je” biegnąć. To właśnie te książki nas do siebie zbliżyły, bo z bieganiem to mam raczej niewiele wspólnego. No poza książkami są również gry, (on ma je obecne w fazie wspominek, ja jeszcze gram aktywnie) i oczywiście godziny przegadane na komunikatorach i setki wybuchów śmiechu.

Dlaczego własnie Paweł? Bo warto spojrzeć męskim okiem na otaczający nas świat, warto zapoznać się z jego ciętym językiem i bardzo trafnymi uwagami. Chłopak biega nie tylko w Polsce, startuje również poza granicami kraju, a jego relacje nie skupiają się li jedynie na opisywaniu kolejnych kilometrów biegu, ale pozwalają nam na przyjrzenie się otaczającym go w tym czasie okolicznościom przyrody i architektury. Paweł to taki kolega z sąsiedztwa, który jak trzeba przyjdzie i naprawi ci cieknący kran, a jak będzie to konieczne i przyjdzie na to czas to wyczyści historię twojej przeglądarki.