Share Week 2018 Top 3

///Share Week 2018 Top 3

Share Week 2018 Top 3

2018-04-07T11:33:48+00:00By |Poza Kategorią, Przemyślane|8 komentarzy

Już od kilku lat blogerzy w Share Week wybierają najbardziej poczytnych blogerów.

Poczytnych to może złe słowo, wybierają blogerów, których lubią, cenią i przede wszystkim czytają. To zestawienie jest potwierdzeniem tezy, że blogerów czytają głównie blogerzy 🙂 niemniej jednak Share Week Andrzeja Tucholskiego z roku na rok jest coraz bardziej popularny w naszej blogerskiej rodzinie.

Nie wiem, czy nie wywołuje równie wiele emocji jak Ranking Najbardziej Wpływowych Blogerów Jasona Hunta, w którym w tym roku miałam przyjemność się znaleźć w brązowej dziesiątce.  Być może według niektórych nawet więcej.  Już trzeci rok biorę w nim udział. Na początku polecałam blogi facetów, dla potwierdzenia swojej własnej tezy, że mężczyznom w blogosferze żyje się łatwiej.

Kolejny rok to również, blogerzy wyjątkowi i dobrze piszący, o sprawach ważnych, ale też o tych mniej ważnych, piszący w ciekawy i inspirujący sposób. To ci których mogłam polecić z czystym sumieniem, bez wstydu, że zawiodą wasze oczekiwania.

W tym roku jak zawsze długo zmagałam się z podjęciem decyzji czy w ogóle pisać i polecać kogokolwiek. Nie dlatego, że blogosfera zeszła na psy, ale dlatego że poziom z roku na rok jest coraz bardziej wyrównany. Doszkalamy się, poświęcamy więcej czasu na szlifowanie warsztatu i na wyszukiwanie inspirujących i ciekawych tematów.

Kogo więc polecam w tym roku?

Trzy inspirujące mnie osoby. Trzy osoby, które pochodzą z różnych światów a łączy je wyjątkowość i pasja. Dzielą się swoją wiedzą z innymi, często poświęcając długie godziny na przygotowanie dobrego i rzetelnego wpisu.

Anię poznałam przez przypadek, dzięki Magdzie z którą miałam okazję być na jednym ze szkoleń w Mordorze.

O czym pisze Ania?

Dziewczyna wybrała dość trudną drogę do uświadamiania społeczeństwa pod względem jakości tego co na co dzień spożywamy. Uczy jak czytać etykiety, robi szkolenia, organizuje konferencje, prowadzi bardzo aktywna grupę dla osób, które chcą zmienić nawyki żywieniowe. To niestety bardzo ciężka i trudna praca, praca u podstaw od podstaw. Tłumaczenie tłumom dlaczego większą miłość okażą dając dziecku owoc, a nie soczek z mnóstwem cukru to często orka na ugorze. Walczy ze stereotypami i co dla mnie najważniejsze. organizując szkolenia i konferencje ZAWSZE dba o to, żeby odbywały się w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Naprawdę warto znać Doktor Anię Makowską

Olga to dla mnie wzór do naśladowania.

Dziewczyna nie dość, że ma talent to zawsze trzyma rękę na pulsie. Jeśli Olga o czymś nie pisze, znaczy że zajmować się tym nie warto. Jak sama o sobie mówi „spędza w Internecie za dużo czasu” i całe szczęście. Dzięki temu, że ona to robi, oddziela ziarno od plew, to my dostajemy już same ziarenka. Z neta wzięte to zbiór naprawdę ważnych i inspirujących informacji, których nie da się „przeklikać”.

Podziwiam jej poczucie humoru, sarkazm i bystrość umysłu. Dziewczyna petarda, z tych która ma serce na dłoni i bardzo szybko ze słów przechodzi do czynów. Nie pisze po to żeby pisać, ona ma misję reagowania na krzywdy, uświadamiania społeczeństwa, że bierność to najgorsze co może się nam przytrafić. Każdy z jej tekstów niesie jakieś przesłanie, nie jest to pitu pitu i powielanie po raz kolejny tego co już ktoś napisał.

Uwaga ważne! – od niej można się uzależnić, na szczęście jest to pozytywne uzależnienie. Polecam bardzo.

I nadszedł czas na Rodzynka.

Pawła polecam już trzeci raz i nie wiem co musiałby zrobić, żebym przestała. Jak wskazuje nazwa bloga to biegnący mól książkowy  Czyli nie liczcie na takiego typowego siedzącego  w fotelu w papuciach i popijający herbatkę mola. To całkiem nowoczesny molik, który niektóre książki zamienił na audiobooki i „czyta je” biegnąć. To właśnie te książki nas do siebie zbliżyły, bo z bieganiem to mam raczej niewiele wspólnego. No poza książkami są również gry, (on ma je obecne w fazie wspominek, ja jeszcze gram aktywnie) i oczywiście godziny przegadane na komunikatorach i setki wybuchów śmiechu.

Dlaczego własnie Paweł? Bo warto spojrzeć męskim okiem na otaczający nas świat, warto zapoznać się z jego ciętym językiem i bardzo trafnymi uwagami. Chłopak biega nie tylko w Polsce, startuje również poza granicami kraju, a jego relacje nie skupiają się li jedynie na opisywaniu kolejnych kilometrów biegu, ale pozwalają nam na przyjrzenie się otaczającym go w tym czasie okolicznościom przyrody i architektury. Paweł to taki kolega z sąsiedztwa, który jak trzeba przyjdzie i naprawi ci cieknący kran, a jak będzie to konieczne i przyjdzie na to czas to wyczyści historię twojej przeglądarki.

About the Author:

Wyobraź sobie kobietę o zaraźliwym uśmiechu i roześmianych oczach, jej rude, długie włosy powiewają na wietrze i niesfornie spadają na twarz. Kobietę dojrzałą na tyle, że wie czego oczekuje od życia, ma jasno ustalone cele, ustabilizowaną pozycję, pracę, dom, ale na tyle dziewczęcą, że wciąż poszukuje nowych inspiracji, zainteresowań, nadal z ciekawością dziecka obserwuje świat i ludzi, a to co widzi i co ją fascynuje opisuje na blogu. Cześć to ja Zaniczka - miło Cię poznać.

8 komentarzy

 1. Olga Siemoniak Kwiecień 7, 2018 at 12:01 pm - Reply

  O kurcze! Na te wszystkie miłe słowa jeszcze muszę mocno zapracować, ale ogromnie Ci za nie dziękuję <3

 2. Hanna Bogoryja Zakrzewska Kwiecień 7, 2018 at 12:20 pm - Reply

  No właśnie sie zastanawiałam, dlaczego czytam głównie kobiece blogi. Reportaże też robię głównie z kobietami, może dlatego, ze chętniej odkrywają co myślą i czują. Z mężczyznami najczęściej wychodzą mi reportaże interwencyjne.Sprawdzę sobie ten polecany blog Pawła z ciekawością.

 3. porcelaindoll.pl Kwiecień 7, 2018 at 12:35 pm - Reply

  Nie znam żadnego z przytoczonych blogów, ale z ciekawości zajrzę sprawdzić 😉

 4. porcelaindoll.pl Kwiecień 7, 2018 at 12:35 pm - Reply

  Nie znam żadnego z przytoczonych blogów, ale z ciekawości zajrzę sprawdzić 😉

 5. MariaTamara Kwiecień 7, 2018 at 12:39 pm - Reply

  Dzięki polecanym wpisom udało mi się już kilka razy trafić na naprawdę ciekawe blogi, których pewnie sama bym mogła nie znaleźć.

 6. Blogierka Kwiecień 7, 2018 at 1:47 pm - Reply

  Też lubię tego rodzinka 😀

 7. CreativeMessBlog.pl Kwiecień 7, 2018 at 8:42 pm - Reply

  Też biorę udział! Super zestawienie przygotowałaś.

 8. Emilia Teofila Nowak Kwiecień 14, 2018 at 8:31 am - Reply

  Pawła podczytuję już od dłuższego czasu, natomiast strasznie się cieszę, że mogłam dzięki Tobie odkryć Z neta wzięte! Niesamowite!
  Dlatego uwielbiam tę akcję. <3 Tucholski mistrz, że wymyślił Share week. I bardzo fajnie, że u nas ta akcja tak dobrze się przyjęła. <3

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.