Zarzekałam się, że coś wymyślę na mój ciągle psujący się wózek i nie wymyśliłam nic poza wyciągnięciem ręki po Twoją pomoc.

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, czas kiedy to wszyscy prześcigają się w tym, żeby uatrakcyjnić siebie, swoje dzieci, koty, psy, seniorów do tego stopnia by pozyskać TWÓJ magiczny 1% podatku.

Dlaczego ten wyścig trwa? Bo to dla Ciebie wpisanie kilku cyfr i jeśli nie wpiszesz w rozliczeniu podatkowym żadnego KRS te pieniądze przechodzą do skarbu państwa i… no właśnie nie wiadomo gdzie lądują, może w worku z premiami dla ministrów?

Dlaczego właśnie ja?
Dzięki temu blogowi, fanpage i instagramowi, twitterowi,  poznajecie mnie trochę. Wiecie, że choruję na SMA, że pracuję, staram się żyć i pomagać innym na ile mogę.
Więcej o terapii i rodzajach SMA – metodach leczenia.
Zakładam, że skoro tu wchodzisz to trochę mnie lubisz i popierasz moje działania. Prawda?  🙂

Zastanawiam się ile można napisać żeby nie było za dużo, żeby nie było za mało, żeby było zrozumiale i w zgodzie z moim sercem. Przerażają mnie te wszystkie apele pozbawiające godności osoby niepełnosprawne. Co Ty czujesz widząc to?
Nie chcę odzierać się z intymności, nie chce pokazywać ci jak mój mąż codziennie prawie we wszystkimi mi pomaga.
Chcę zachować swoją dumę. Pozwolisz mi na to?
Czy mimo to pomożesz mi i przekażesz darowiznę żebym mogła kupić to, co pozwoli mi żyć „normalnie”, dalej pracować, wciąż funkcjonować w i dla społeczeństwa?

Po co mi Twoje pieniądze?

Lubię konkrety, nie będę owijać w bawełnę. Potrzebuję:
1. Wózka elektrycznego, który będzie na tyle dobry żeby pokonać bariery, na które napotykam na ulicach Polski. Wózka, który z powodu awarii nie stanie mi na środku ruchliwego przejścia dla pieszych jak to mi się już zdarzało.
2. Wózka do poruszania się po domu tzw. aktywnego, dzięki któremu jeżdżąc po płaskiej powierzchni mieszkania będę ćwiczyć niektóre partie mięśni.
3. Specjalistycznej rehabilitacji – część finansuje mi NFZ (do 80 godzin rocznie), za część płacę ja, ale intensywne ćwiczenia to moja jedyna walka z chorobą i z tym, żeby mięśnie nie zaniknęły do końca.
4. Elektrycznego rowerka treningowego na ręce i nogi, który wspomoże moje mięśnie i pozwoli mi zachować ruchomość w stawach.

Ty wiesz, że nie jestem wyłącznie biorcą – pragnę dawać, a że nie mam pieniędzy wspieram wiedzą i doświadczeniem, postawą etyczną i pozytywnym uśmiechem.

Tak, potrzebuję wsparcia – Twojego wsparcia finansowego.
Bądź mecenasem mojej samodzielności.

W tym roku i ja przyłączam się do wyścigu o Twoją Uwagę i Twój 1%.

 

druga

 

Obiecałeś już komuś Swój 1%?
Nic straconego, zawsze możesz wpłacić darowiznę, liczy się każda złotówka 🙂 wysłana na konto:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 

koniecznie z dopiskiem w treści przelewu: Orłowska, 5075

Udostępniając ten wpis lub jego angielską  lub francuską wersję również pomagasz 🙂

DZIĘKUJĘ

 

ps. wielkie buziaki za bezinteresowne tłumaczenie na język angielski dla Moniki, Rolanda i Moniki, a na francuski Monice i Divad 🙂