Myślałam, że w dzisiejszych czasach już nigdy nie będzie mi dane podróżować winda towarową, a tu taka niespodzianka.

W niedzielę wybrałam się na Targi 55 plus do Pałacu Kultury i Nauki, jednakże nie do końca sprawdziłam, czy dostanę się na nie, mając w pamięci ostatnia wyprawę do Pałacu pamiętałam, że w niektórych miejscach są windy. Do głównego wejścia jest winda i potem już można się poruszać. Nie jestem Warszawianką w Pałacu byłam kilka razy w swoim życiu z czego w tym całkiem świadomym życiu raz tylko. Nie do końca wiedziałam i  pamiętałam, które z miejsc są dla mnie dostępne, a które nie.

Pojawiliśmy się przed gmachem i niespodzianka. Nie dość, że nie ma oznakowań, gdzie te targi w której części Pałacu się odbywają, do tego teren był dość specyficznie ogrodzony z powodu imprezy organizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Zaczęliśmy tułać i jakaś dobra dusza wskazała nam wejście od dziedzińca, tam podjazd elegancko następnie do windy i okazuje się, ze targi są na drugim piętrze, coś mi zaczęło świtać niepomna ostatnich wydarzeń w PKiN, których doświadczyłam na KK.

Pan strażnik zaprowadził mnie do podnośnika, który tu UWAGA nie podnosi więcej niż 130 kg – JA razem z wózkiem elektrycznym z jego akumulatorami, silnikami ważę więcej niż 130, ale mimo to spróbowaliśmy podjechać tym ustrojstwem.  Nic z tego. Kolejna próba, winda, która wozi na taras widokowy, dociera do drugiego piętra ale niestety na drugim piętrze są jeszcze jakieś schodki w dół, do których zamontowana jest identyczna platforma jak tu i dupa blada, nie da się.
Patrzę na chłopaków z ochrony, oni patrzą na mnie, wołają kierownika i kombinują, kombinują na max. Znajdują rozwiązanie winda towarowa:

targi 55 plus i ponowne odkrycie windy towarowej.

przepiękna stara ogromna i NIEZAWODNA winda towarowa 🙂

Dostałam się do środka. Tego typu targi były organizowane po raz pierwszy, mam nadzieję że nie ostatni bo były bardzo ciekawe. Oczywiście oglądałam próbowałam, ćwiczyłam na czym tylko mogłam. Poznałam fantastycznych ludzi, nawiązałam kilka znajomości biznesowych i spotkałam starych znajomych. Co branża to branża, z czasem zna się wszystkich 🙂

Jedną z ciekawostek jakie widziałam na targach była siłownia dla osób na wózkach inwalidzkich:

targi 55 plus i ponowne odkrycie windy towarowejtargi 55 plus i ponowne odkrycie windy towarowej

na tym czymś się staje wózkiem inwalidzkim i podnosi się SIEBIE rączkami, oczywiście ja nie ogarnę tego na elektryku, ale ktoś ze sprawniejszymi rękami, a i owszem 🙂
Drugą ciekawostka była neuroforma platforma do ćwiczeń 😉 Coś bardzo fajnego, dla takich osób jak ja, które chcą ćwiczyć ale potrzebują stałego nadzoru no i pochwał 🙂 Działa na zasadzie Wii, skanuje nasz wizerunek i widzimy jak ćwiczymy. Bardzo fajna do pracy z osobami po udarach, z zaburzeniami funkcji poznawczych i do tego można ja wypróbować za darmo link: NEUROFORMA 
Oprócz targów targi 55 plus i ponownego odkrycia windy towarowej w programie były wykłady i występy.

Najpiękniejsze i najkolorowsze były dziewczyny od p. Uli Jarosiewicz, która prowadzi Naukę tańca cygańskiego dla dzieci i dorosłych.

Zresztą zobaczcie sami 🙂

 

targi 55 plus i ponowne odkrycie windy towarowej

Targi uważam za udane i jeszcze raz dziękuję ochronie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, którzy przywracają wiarę
w człowieka 🙂