Gala Twórców 2019 – Zaniczka

///Gala Twórców 2019 – Zaniczka

Gala Twórców 2019 – Zaniczka

2019-04-04T07:21:25+00:00By |Wydarzenia|4 komentarze

Kiedy zaczęłam pisać, nie zastanawiałam się po co to robię i dla kogo.

Skrobałam w zeszytach linijkę pod linijką przenosząc to co czułam na papier. Nie chciałam żeby ktokolwiek to czytał i bałam się, że kiedyś to może się stać.

Te zeszyty spaliłam jakiś czas temu bez czytania ich ponownie. Nie chciałam na nowo przezywać tego co wtedy, nie miałam bowiem zbyt słodkiego życia.

Wraz z pojawieniem się internetu, pojawiła się możliwość dzielenia się sobą i swoimi myślami z innym człowiekiem. Długo wahałam się i tak naprawdę skusiła mnie anonimowość internetu.

Mój pierwszy blog powstał w 2004 roku, to było miejsce niezwykłe i kompletnie moje.

W tym czasie byłam już całkowicie dorosłą osobą, która nadal nie do końca umiała poradzić sobie ze swoimi emocjami i to co czuła opisywała na blog.pl. Ówczesne blogi osób dorosłych (celowo pomijam blogaski nastolatek) miały osobowość, ta aura tajemniczości pozwalała na całkowite bycie sobą.

Gala Twórców 2019 - Zaniczka

 

Wtedy nikt z bliskich nie wiedział, że piszę.

W sieci to był ewidentnie czas pamiętników. Pisaliśmy o emocjach, o sobie, wszystko było przesiąknięte nutką tajemniczości i prawdy.

Ufałaś że to co czytasz jest prawdą, czytałaś z wypiekami na twarzy co się dzieje u danej osoby jak potoczyły się jej losy. Niepokoiłaś się jak długo nie publikowała niczego nowego. To minęło. Zniknęło i blog zaczął mieć twarz. Z tamtego okresu mam kilku realnych znajomych z którymi nawiązała więź i spotkaliśmy się.

Pewnego dnia zawiesiłam blogowanie i przestałam pisać. Przestałam tego potrzebować nie tęskniłam za migającym ekranem, tak zgadłeś pojawiła się nowa rozrywka.

Całkiem niedawno wróciła mi chęć na pisanie, tylko jest to całkowicie inna chęć niż kiedyś.

Teraz mam do spełnienia misję.

Piszę o codziennym życiu osoby ze znaczną niepełnosprawnością. Wiem, że niepełnosprawność  to temat dość niszowy i wielu ludzi on po prostu nie interesuje, dlatego przemycam też inne treści: recenzje wydarzeń muzycznych, opinie o filmach, książkach i moje zdanie na temat aktualnych wydarzeń w kraju.

Jednak najczęściej edukuję 🙂 prowadzę tez warsztaty antydyskryminacyjne dla osób pełnosprawnych.

Odpowiadam artykułami na pytania osób mnie czytających. Uświadamiam, że to co dla zdrowego jest normą, dla osoby na elektrycznym wózku inwalidzkim często jest nie do pokonania.

Przekonuję, że nie trzeba się spinać w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami, gdyż większość z nas ma zdrowe podejście do siebie.

Gala Twórców 2019 - Zaniczka

Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy.

W tym roku powróciło konkurs dla blogerów, kiedyś prowadzony przez onet.pl. Reaktywacja odbiła się dużym echem w środowisku blogerów. Przyznam się, że wysyłając swoje zgłoszenie miałam spore wątpliwości pod jaką kategorię się podczepić. Mam nadzieję, że za rok pojawi się kategoria bardziej dostosowana do tego co robię – np. blog odpowiedzialny społecznie.

Wystartowałam 🙂 I znowu się przekonałam jak ważne jest osobiste dotarcie do czytelnika, jak ważne są Twoje udostępnienia na swoim profilu – wtedy Twoi znajomi, którzy mnie nie znają, a którym bliska jest idea mojego bloga mogli oddać głos 🙂

Walka była zaciekła, chociaż walka to raczej kiepskie słowo. Bardziej pasuje rywalizacja. Prawie wszyscy znani mi blogerzy spamowali na swoich ściankach prośbami o głosy.

I naszła mnie taka refleksja. Czy tak trudno jest kliknąć, małym kosztem zrobić coś co poprawia, bądź co bądź naszemu znajomemu, humor?

Podsumowując Galę Twórców.

Dzięki Wam – czytelnikom, znajomym, przyjaciołom, rodzinie  zajęłam 15 miejsce na 59 startujących w mojej kategorii. Uważam, że to zacny wynik, aczkolwiek za rok będę próbować dostać się do półfinałowej 10 tki 🙂 A przez ten czas, nadal będę pisać dla Ciebie, o tym co napotykam na drodze swoich czterech kółek 🙂

Gala Twórców 2019 - Zaniczka

About the Author:

Wyobraź sobie kobietę o zaraźliwym uśmiechu i roześmianych oczach, jej rude, długie włosy powiewają na wietrze i niesfornie spadają na twarz. Kobietę dojrzałą na tyle, że wie czego oczekuje od życia, ma jasno ustalone cele, ustabilizowaną pozycję, pracę, dom, ale na tyle dziewczęcą, że wciąż poszukuje nowych inspiracji, zainteresowań, nadal z ciekawością dziecka obserwuje świat i ludzi, a to co widzi i co ją fascynuje opisuje na blogu. Cześć to ja Zaniczka - miło Cię poznać.

4 komentarze

 1. Olga Siemonia Kwiecień 4, 2019 at 7:37 am - Reply

  Ja głosowałam na Ciebie i kilku innych blogerów, których bardzo lubię. Gratuluję 15. miejsca, niemniej, patrząc jak łatwo oddać głos, zaskoczyła mnie liczba głosów osób z pierwszej 10 i pozostałych też. W niektórych kategoriach wystarczyło mieć 200 głosów, by przejść dalej. Hmm, patrząc na średnią liczbę czytelników/lajkujących, do tego rodzine, przyjaciół, znajomych, to matko boska jak mało. Z czego to wynika? Za dużo tego nawoływania o lajki na co dzień? Spamowania postami, pt: udostępnij, daj serduszko, daj heheszka, wypełnił ankietę, kliknij? Albo jednak ludzie brać to biorą, ale dawać niechętnie? A może te lajki kupione (nie mówię o dosłownym kupowaniu, ale o reklamie i docieraniu przez nią do czytelnika) są takie trochę puste i mało warte, bo naprawdę blogów prawie nikt nie czyta, a przynajmniej nie wiąże się z nimi? Nie wiem, ale choć sama nie brałam udziału, to cycki mi opadły, jak zobaczyłam wyniki, a dokładnie liczbę głosów. Pozdrawiam o sorry za gorzki komentarz.

  • Zaniczka Kwiecień 4, 2019 at 7:43 am - Reply

   Masz rację, że za dużo tych lajków polubień i zawalania ścianek. Jednakże jak patrzę na to z tej perspektywy to sama mam 880 znajomych i cóż. Na facebooku mam 7141 „lubisiów” – wniosek nasuwa się sam 🙂 Ludzie są zmęczeni.

 2. Patryk Tarachoń Kwiecień 4, 2019 at 9:45 am - Reply

  Gratuluję wyniku w konkursie Gala Twórców 2019. Jeśli chodzi o tworzenie to szkoda, że spaliłaś zeszyty. To mogły być ponadczasowe treści. Cieszę się, że mogłem Cię poznać i podziwiam za to co robisz.

 3. Holly Kwiecień 8, 2019 at 2:53 pm - Reply

  Brakuje mi też tej rodzinbej atmosfery w blogosferze, kiedy zaczynałam. Tłumaczę sobie jednak, że ja się zmieniam i świat wokół też.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.