Spotkania blogerów dostępne dla niepełnosprawnych

Wiecie, ze chciałam wybrać się na Blogowigilię 2015 organizowaną w Warszawie i z nie mogłam gdyż poruszam się na elektrycznym wózku inwalidzkim i nie da się mnie „wnieść” do Teatru Capitol.

Kto nie wie – tego zapraszam do poprzedniego posta. Nie ukrywam, że trochę mną ta sprawa wstrząsnęła i postanowiłam sprawdzić jak to jest w przypadku innych spotkań blogerskich.

Wysłałam emaile do organizatorów znanych mi imprez i o to podsumowanie:

Zaczynamy od Olsztyna.

Warmińsko Mazurskie Spotkanie Blogerów: Witaj, ostatnia nasza impreza była w miejscu w pełni dostępnym dla osoby poruszajacej się na wózku (….) Na Warmińsko- Mazurskich zwykle są mamy z dziećmi więc też jest potrzeba podjazdu. Zwykle udaje nam się znaleźć taki obiekt.

Teraz Gdańsk.

Blog Forum Gdańsk: Obiekty, w których realizujemy Blog Forum Gdańsk są przystosowane dla osób na wózkach. Nie wiemy jeszcze w jakiej lokalizacji ostatecznie będzie się odbywało BFGdansk 2016, ale obiekty które mamy na uwadze mają windy/podjazdy itd. Przed rozpoczęciem rejestracji na pewno ogłosimy miejsce, więc będziesz mogła sprawdzić co i jak i mamy nadzieję zgłosić się, zostać wybraną i uczestniczyć 🙂

Zobaczmy jak w Katowicach.

bloSilesia:  Jeśli chodzi o specjalne potrzeby, tutaj jesteśmy niestety skazani w 100% na warunki jakie panują u gospodarza, który gości nas w swoim miejscu. Ostatnia bloSilesia odbywała się w Muzeum Śląskim, które jest w 100% dostosowane pod osoby niepełnosprawne, dlatego też nie byłoby żadnego problemu z poruszaniem się po obiekcie na wózku inwalidzkim.

Kielce witają!

 Blogotok: Kolejny Blogotok odbędzie się najprawdopodobniej w marcu, o czym Was na pewno poinformujemy sporo wcześniej. Jeszcze nie wiemy gdzie się będzie odbywał przez co nie wiemy czy lokal będzie dostosowany do elektrycznych wózków. O szczegółach i postępach prac nad Blogotokiem będziemy pisać na stronie i fb 🙂
Enigmatycznie, a jednak 🙂

Spotkanie w Rzeszowie!

 Rzeszowska Blogosfera: Sprawdzamy właśnie jak wygląda sprawa w naszym przypadku – najbliższe spotkania planowo powinny odbywać się w Estrada Caffe w Rzeszowie (kawiarenka przy podziemnej trasie turystycznej w Rynku ) i obiekt ten posiada windę dla osób poruszających się na wózkach. Dopytamy jeszcze managera lokalu o szczegóły, czy na pewno wszystko działa tak, jak powinno i damy Ci potwierdzenie w ciągu najbliższych dni. Kolejne nasze spotkanie planujemy na początek stycznia (prawdopodobnie będzie to 14.01.2016) więc zachęcam do śledzenia informacji na stronie oraz fanpage’a lub Twittera – wrzucimy tam link do eventu i wtedy też prosilibyśmy o kontakt – wyznaczymy osobę, która będzie odpowiedzialna za to, byś bez problemu mogła uczestniczyć w spotkaniu 🙂

p.s. zapraszam też do grupy Rzeszowskich Blogerów! 🙂

Ponownie Trójmiasto – Gdynia!

 Seebloggers: Co do kwestii logistycznych nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby osoby poruszające się na wózku inwalidzkim  uczestniczyły w naszym wydarzeniu, ponieważ budynek jest przystosowany ( posiada windy, podjazdy itp.). Jedynie na tym etapie nie jestem w stanie zagwarantować Twojego udziału w wydarzeniu, ponieważ po zapisach weryfikujemy poziom i zasięgi blogów, które się zgłaszają na wydarzenie. W tym roku chęć udziału zgłosiło  1000 blogerów, ale przyjęliśmy 600 i właśnie poziom bloga, osiągnięcia i zasięgi decydują o pozytywnej weryfikacji. Ale pod kątem infrastruktury obiekt, gdzie będzie się odbywał event na pewno jest przygotowany.
Taką segregację rozumiem.

Na koniec Poznań!

Blog Conference Poznań: Cześć Rene-Zaniczka. Z​zgłoszenia są analizowane i w edycji 2016 wybierzemy 500 blogerów na podstawie zaangażowania w swój blog, profesjonalizm i pasję. ​Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Jeśli chodzi o warunki to Stary Browar wydaje mi się, że jest przystosowany dla wózków inwalidzkich, więc nie powinno być problemu. Na sale konferencyjne można udać się windą.

Podsumowując – no właśnie, czy muszę podsumowywać? Okazuje się, że spotkania blogerskie dostępne dla niepełnosprawnych nie są czymś nieosiągalnym. Odpowiedzi bronią się same. To ja miałam pecha że chciałam wziąć udział w imprezie, której organizatorzy nie pomyśleli o niepełnosprawnych.