14517399_10205717913546852_7701015965653140775_n

23 września w Sejmie odbyło się głosowanie ws. odrzucenia projektu o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Głosowało 432 posłów. 154 było za, a 267 przeciw, od głosu wstrzymało się 11 posłów.  O tym jakie mam podejście do aborcji  informowałam w kwietniu, kiedy to rozpoczęła się akcja „wieszakowa”. Od tamtego czasu jestem tylko bardziej wkurzona. Przypomnę tylko podsumowanie:

Mój artykuł nie ma na celu solidaryzowanie się z masową eksterminacją płodów z defektami, mój artykuł ma na celu wyrażenie mojego głosu odnośnie prawa WYBORU do usunięcia ciąży z powodu gwałtu, zagrożenia życia matki, bądź w przypadku poważnego uszkodzenia płodu.

Nasze troskliwe państwo troszczy się o zarodek już w jajowodzie:

§ 24. Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej.”

za to po urodzeniu ten sam zarodek ma już gdzieś.

Mam koleżanki, które urodziły dzieci z poważnymi wadami rozwojowymi i ich dzieci potrzebują stałej codziennej opieki. Są szczęśliwe i ich dzieci są szczęśliwe – nie neguję tego. Wierzę, że uśmiech dziecka jest w stanie wymazać z ich pamięci upokorzenia jakich doznają kiedy muszą walczyć o wszystko, kiedy z uśmiechem muszą przyjmować każde nie. One wybrały, że urodzą. Ja wybrałam, że nie chcę mieć urodzonych przez siebie dzieci. Od lat niepełnosprawni i ich rodziny dobijają się prawa do asystentów dzięki, którym moglibyśmy godnie żyć w swoim środowisku. Teraz w przypadku kiedy umiera opiekun, jedyną alternatywą dla niepełnosprawnych jest dom pomocy społecznej lub inna placówka opiekuńcza.

Nigdy nie byłam za aborcją na życzenie, nigdy nie popierałam selekcji genetycznej zarodków, ale nie wyobrażam sobie, że teraz kobiety będą pozbawione badań prenatalnych, dlatego że lekarz będzie bał się je wykonać.

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak czuje się zgwałcona kobieta. Wszyscy wiemy, że wsparcie państwa w takiej sytuacji jest żadne. Do dziś pokłosie tego czynu zbiera dziewczyna zgwałcona w podróży słuzbowej. Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być człowiekiem trzeba żeby kazać urodzić dziecko oprawcy. Czy żeby kazać urodzić dziecku – dziecko – 12 latka urodziła dziecko.

Podkreślam jestem za prawem wyboru.

41 lat temu kobiety w Islandii sparaliżowały swój kraj,

3 października Polki strajkują

Chcesz się przyłączyć, a nie wiesz jak to zrobić?

3 października:
– bierzemy urlop na żądanie
– bierzemy dzień wolny na opiekę nad dzieckiem
– nie idziemy na uczelnię
– bierzemy urlop bezpłatny
– korzystając z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości – nie idziemy do pracy i na uczelnię!

#czarnyponiedzialek

Być może w Twoim mieście jest już komitet organizujący po prostu bądź z nami.

Sprawdź na profilu Ogólnopolski strajk kobiet – DYSKUSJA

Podpisz petycję skierowaną do Parlamentu Europejskiego

Ogólnopolski Strajk Kobiet 03.10.2016

Nie jestem za ABORCJĄ jestem za WOLNYM wyborem.

Nie wiesz o czym piszę? przeczytaj: Projekt ustawy z 19 sierpnia 2016 

Nie chcę rodzić ani narażać moich koleżanek na rodzenie dzieci z

bezmózgowiem

#czarnyponiedzialek, #czarnyprotest

bezczaszkowiem

#czarnyponiedzialek, #czarnyprotest

cyklopia

#czarnyponiedzialek, #czarnyprotest

SMA i Zespół Downa to też wada genetyczna, ale nie o takich wadach mówimy walcząc o prawo wyboru i prawo do badań prenatalnych.

Obudźmy się!

PLAKATO-GRAFIKA