Już niedługo przepiękne święto Dzień Kobiet, nie jestem zwolenniczką okazywania sobie miłości i przywiązania tylko w określone dni niemniej jednak uważam, że każdy pretekst by wspólnie po świętować jest dobry.

Ja polecam wam na romantyczny wieczór filmy o miłości wybrane według mojego nieromantycznego gustu. Każdy z nich ma numer 1 🙂 nie potrafię wybrać tego naj, może Wam się uda.

 1. Pamiętnik (Notebook, 2004)
  reżyseria: Nick Cassavetes
  scenariusz: Jan Sardi, Jeremy Leven

7386912.3

Kocham ten film i jak nie jestem romantyczna to takie sytuacje mnie wzruszają. Bohaterów poznajemy już na jesieni życia, w domu starców. Widzimy siedząca nieobecną starowinkę i uśmiechniętego staruszka, który czyta jej książkę-zeszyt. Powoli zostajemy wciągnięci w piękną historię o miłości, miłości, która przydarzyła się dwojgu nieznajomym. Film nie jest za ckliwy, nie jest przesycony nie potrzebnie seksem i nagością, której tak wiele obecnie w kinie. Film pokazuje proces tworzenia się przyjaźni, miłości, przywiązania, odpowiedzialności za druga osobę, bo miłość to nie tylko pożądanie i sex to też smutki, niepokoje i jesień życia. Jak dla mnie to majstersztyk jeśli chodzi o historie miłosne, serdecznie polecam.

 1. WALL-E (2008)
  reżyseria: Andrew Stanton
  scenariusz: Andrew Stanton, Jim Reardon

7197316.3

Czy jest jeszcze ktoś na świecie kto nie zna tego cudnego delikatnego robota, który sam jeden sprząta świat zasypany odpadami. Wall-e jest po prostu cudny, przemierza bezkres śmietnika, sprzątając co się da. Jest samotny, widać to, że jest, szczególnie jak obserwujemy go siedzącego samotnie i oglądającego musicale. Pewnego dnia w jego świecie pojawia się piękna i tajemnicza Eve i… zaczyna się przepiękny romans. Jak potoczą się ich losy? Czy Eve zapała miłością do Wall-ego?

 1. Tajemnica Brokeback Mountain (Brokeback Mountain, 2005) reżyseria: Ang Lee
  scenariusz: Diana Ossana Larry McMurtry

7518082.3

Jeden z lepszych filmów o miłości dwóch osób tej samej płci. Zdobył 8 nominacji do Oscarów, 3 nagrody BAFTA, 4 Złote Globy i mnóstwo prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez stowarzyszenia krytyków oraz organizacje branżowe.

Na ekranie oglądamy historię rodzącego się uczucia dwóch kowbojów, tak tych noszących wysokie buty, świetnie jeżdżących konno, tych którzy są symbolem męskości. Stereotypy w 1963 roku są tak mocno zakorzenione, że nikomu przez myśl by nie przeszło, że oni mogą do siebie coś czuć. Nikomu, a przede wszystkim im samym. Krótka przygoda podczas wspólnego wypasania bydła, jest dla nich takim zaskoczeniem, że nie biorą jej poważnie. Co wydarzyło się później, czy coś się wydarzyło – zobaczcie sami.

 1. Bez mojej zgody (My Sister’s Keeper 2009)
  reżyseria: Nick Cassavetes
  scenariusz: Nick Cassavetes, Jeremy Leven

7321716.3

Jest sobie rodzina z chorym dzieckiem, bardzo chorym dzieckiem. Całe życie rodziny kręci się wokoło tego dziecka, ba nawet drugie dziecko zostało poczęte i narodzone na tak zwane „części zamienne” na szpik, na krew na różne inne rzeczy, które można od niego pobrać i podać tamtemu umierającemu. Wszystko się kreci dopóki dziecko-części zamienne nie zaczyna się buntować i wytacza sprawę rodzicom. Nie chce więcej się poświęcać dla siostry. Gdzie tu miłość? Obejrzyjcie sami 🙂

 1.  Sekretarka (The Secretary, 2002)
  reżyseria: Steven Shainberg
  scenariusz: Steven Shainberg, Erin Cressida Wilson

  7589220.3sekretarka

On jest szefem ona sekretarką – banał prawda, nudy i flaki z olejem. Nic bardziej mylnego film mimo początkowych sztampowych ustawień bohaterów opowiada  niezwykła historię, miłości i namiętności jaka narodziła się w pracy. Między szefem, podwładną. Miłości, która nie jest łatwa ani banalna. Dla mnie to majstersztyk jeśli chodzi o relacje ludzkie, o przesuwanie granic i początek do dyskusji ze swoim partnerem. Ten film burzył stereotypy na długo przed panem Szarym.

Znacie któryś z nich? 🙂 Który polecacie? A może macie kompletnie inny gust?