Gra planszowa, która prowadzi do rozwodu

Uważasz, że zestawienie słów rozwodowa gra planszowa to przegięcie? Wydaje Ci się, że przesadzam? Zaręczam Ci że nie do końca, ale żeby się przekonać musisz spróbować razem z małżon-ką -kiem zagrać w tę grę.

Od dawien dawna wiadomo, że to jak my widzimy siebie, różni się od tego jak inni nas postrzegają.  I przy grze planszowej Ego dokładnie do widać. Wychodzi po mistrzowsku jak bardzo różnią się opinie innych o Tobie.Rozwodowa gra planszowa

Instrukcja

Gra Ego to przede wszystkim obstawianie, jaką odpowiedź udzielił gracz, który w tej chwili odpowiada. Wyciąga kartę, czyta pytanie i trzy odpowiedzi, chwilę się zastanawia i kładzie obok leżącej już na stole karty żeton z ilością kropek odpowiadająca jego wyborowi. Pozostali gracze muszą odgadnąć, jakie zdanie ma na wymieniony na karcie temat.

Pytania są przeróżne, jedne mniej inne bardziej pokręcone. Począwszy od tego co zrobiłby z pająkiem, a skończywszy na tym jak ważne jest dla niego pożądanie. I tu uwaga dość istotna, gracz może odwrócić kartę i wybrać drugie pytanie, bądź wymienić kartę, jeśli żadne z pytań mu nie odpowiada. Oczywiście są tego konsekwencje, ale o tym dowiecie się z instrukcji.

Rozwodowa gra planszowa

 

Kart jest 220 to wystarczająca ilość na kilka dobrych sesji, nawet w tym samym gronie. Rozgrywka kończy się w momencie zabrania ostatniego żetonu z puli. Ach zapomniałabym, każdy z graczy obstawia (jak w pokerze) swoja odpowiedź, jeśli wygrywa dostaje żetony z puli, jeśli przegrywa oddaje swoje.

Rozwodowa gra planszowa

Gra jest tak prosta, że aż genialna. Banał, ale zabawa przednia. Popłakaliśmy się nie raz ze śmiechu, weryfikując swoje odpowiedzi z wyobrażeniem innych. Powiało też grozą jak okazało się, że ktoś jest mniej atrakcyjny dla płci przeciwnej niż przewidywał i tym kimś kto myślał inaczej była osobista żona.

Gra ma jeszcze jeden plus – cena. Obecnie to około 60 złotych z przesyłką. Szukajcie pod hasłem ego planszówka najtaniej.

Zawartość gry Ego:

220 dwustronnych kart z pytaniami
18 dużych żetonów odpowiedzi
120 małych żetonów
plansza
instrukcja

liczba graczy: 2-6
czas gry: 20-60 minut
wydanie: polskie