Moje dwa pierścionki zaręczynowe.

W tym roku obchodziliśmy dwudziestą rocznice ślubu. Dwadzieścia lat razem, a przed ślubem 7 lat zaręczyn. Ja na razie miałam dwa pierścionki zaręczynowe, ale nie wiem czy na tym się skończy, gdyż mamy tylko ślub cywilny. Pierwszy pierścionek zaręczynowy był bardzo symboliczny. Mój mąż poprosił mnie o rękę obdarowując mnie zamiast pierścionkiem zaręczynowym srebrną bransoletką, którą mam do dziś. Drugi pierścionek dostałam tuż przed ślubem. Do obu rzeczy mam niebywały sentyment i przypominają mi nasze wspólne chwile.

pierścionki zaręczynowe

Czy mężczyźni w kupują jeszcze pierścionki zaręczynowe?

Przyznam, że mężczyźni kupujący pierścionki zaręczynowe dla swoich ukochanych zawsze mnie rozczulają. Panowie mają bardzo trudne zadanie, bo kto tak naprawdę zna czyjś gust? Co więcej, często my same nie do końca wiemy czego chcemy, ba gust zmienia się z wiekiem.

Mój zmienił się w czasie tych 7 lat do tego stopnia, że po bransoletce zapragnęłam mieć pierścionek zaręczynowy. I tu znowu kolejne rozstaje dla ukochanego, gdyż nie nosiłam złota, a na białe złoto nas studentów nie było wtedy stać. W końcu zdecydowaliśmy się na tradycyjne złote obrączki i złoty pierścionek z czerwonym kamieniem. Mój narzeczony sam wybierał dla mnie pierścionek, sam decydował co najlepiej wyrazi jego miłość. I o dziwo pierścionek mi się spodobał.

pierścionki zaręczynowe

Co zrobić jeśli nie podoba nam się pierścionek zaręczynowy?

Najprostsza metoda jest powiedzenie tego mężczyźnie swojego życia. Wygrywamy w ten sposób dwa razy. Raz, mężczyzna jest pewny że nade wszystko przedkładacie szczerość. Nieważne jak bardzo taka sytuacja może Cię krępować, zawsze mów o tym. Po drugie możemy wybrać sobie taki pierścionek jaki nam się podoba. Oczywiście taka postawa wymaga od obdarowującego i obdarowywanej dużo asertywności i rozumienia, ale szczerość jest zawsze na propsie.

Powiem wam, że dzięki tej metodzie jeden z moich znajomych uniknął nieprzyjemności. Jego dziewczyna na co dzień nosiła się skromnie, praktycznie zero biżuterii, a pierścionek zaręczynowy pragnęła mieć bardzo rzucający się w oczy.

pierścionki zaręczynowe

W dobie internetu mamy ułatwione zadanie.

Obecni narzeczeni mają ułatwione zadanie, gdyż wstępną weryfikację gustu wybranki można zrobić już przez internet. Tak mimochodem przeglądając sieć natrafiamy na stronę, która w swojej ofercie ma różnorodne pierścionki zaręczynowe i możemy o nich porozmawiać. Tylko czy to jeszcze jest wybór mężczyzny, czy już kobiety?