Każdy bloger nieważne czy rasowy, czy dachowiec doświadcza przynajmniej raz
w swojej karierze, epickiej indyferencji i nie wie jak napisać coś mądrego na bloga.

Nieważne jaki masz system pracy, planowania ile bujo zapisałeś. W końcu przychodzi taki moment przychodzi znienacka i trzymie twą duszę nie pozwalając jej wzlecieć na intelektualne wyżyny.

Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?

Czy można w jakiś sposób pozbyć się  indyferencji? Czy istnieją skuteczne sposoby na pokonanie jej w uczciwej walce? Otóż zmartwię Cię – nie bardzo.

W uczciwej walce nie masz co liczyć na wygraną, gdyż najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Jak wyglądają pierwsze objawy epickiej indyferencji?

Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?

To cholerstwo wysysa z nas wszelaką kreatywność i powoduje odmóżdżenie w tak wielkim stopniu, że chce Ci się skasować bloga. To jeden z łagodniejszych objawów.

Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?Dużo gorsze jest utwierdzenie się w przekonaniu, że jest w internetach coś o czym jeszcze nie napisano i szukanie tego.

Kolejny to taki, że nikt nie zauważy, że kalkujesz i kopiujesz innych blogerów tudzież instagramowców.

Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?Następnym jest traktowanie blogowania jak przymus, wiesz, że obiecałeś sobie dwa posty tygodniowo i nawet dobrze szło tylko przestało. Przymus pisania wywołuje w Tobie odruch wymiotny i zniechęcenie tak wielkie, że nie możesz nawet patrzeć w stronę komputera.

 

Te objawy można mnożyć i dzielić po wielokroć sedno jest takie, nie masz o czym pisać w głowie szaleje pustka i tylko sznureczki trzymają Twoje oczy we właściwym miejscu.

Jak to zwalczyć?

Rada jest jedna:

Jak zauważysz u siebie jeden z wyżej wymienionych objawów natentychmiast wyłącz komputer i zacznij żyć. 

Życie da Ci mnóstwo inspiracji, których nie znajdziesz w sieci, nie pozwoli Ci na nudę. Idź i zbieraj tematy, szukaj ich wszędzie, na ulicy w parku w sklepie. Zobaczysz, że same będą na Ciebie napierać i prosić wręcz, żebyś o nich napisał.

Serio?

No nie do końca 😉 

Czy chcesz to zauważać, czy też nie to życie przeniosło się do internetu. Kiedyś były czaty teraz mamy jedną niebieska stronę, która zrzesza cały świat. Zawiera właściwie wszystkie interesujące Cię informacje – tak, tak jesteś inwigilowany, jeśli jeszcze o tym nie wiedziałeś.

Tam na tej stronie istnieje grupa ludzi zwanych Blogi KOT – Komiczne Odważne Twórcze. To zbieranina sarkastycznych, inteligentnych blogerow, którzy bardzo lubią sami siebie adorować i chętnie dzielą się ze sobą przemyśleniami. Oprócz tego, że na tej grupie ciągle liżemy się po futerkach to czasami robimy razem fajniejsze rzeczy. Na przykład włączamy się w akcje społeczne, lub piszemy na jeden temat. W ostatniej akcji wygrał: „Jak zwalczyć epicką chujnię i napisać coś mądrego na bloga?” W związku z tym, że w naszej grupie wszystko jest dobrowolne, wiec kto nie chciał nie musiał używać tego, jakkolwiek by tego nie nazwać, kontrowersyjnego słowa. I tak powstało kilka naprawdę dobrych tekstów do, których przeczytania zachęcam bardzo mocno.

Dominika – Podróż na Księżyc.
Witek – Zdolny ale leniwy.
Basia – Pociąg do życia.
Jacek – Dizajnuch.
Monika – Halmanowa.
Paweł – Bookworm on the run
Wiola – Ruda Paskuda
Eve – Przygoda Yvette 
Artur – Powoli po prostu

UWAGA to nie jest grupa komć za komć – uprasza się o nie klikanie dołącz do grupy osób, które nie mają dystansu do siebie i świata.

Jaki to ma związek z tematem Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?.

OGROMNY

Otaczaj się kreatywnymi, zakręconymi pozytywnie i inteligentnymi ludźmi. Takimi z którymi będziecie się wzajemnie inspirować i nie ważne czy to on czy off life. Ludzie to najlepsze lekarstwo na indyferencję, ludzie z którymi możesz przegadać wiele godzin i nie czuć znużenia, ludzie których śmieszą te same żarty co Ciebie. 🙂

Jak zwalczyć epicką indyferencję i napisać coś mądrego na bloga?