O tym że pozycjonowanie stron wpływa na poczytność bloga, wie już nawet początkujący bloger. Sama pamiętam jak na początku drogi odkrywałam arkana tej sztuki na własną rękę. Czemu napisałam sztuki? Cóż ktokolwiek, kto zajmował się SEO wie, jak czasami trzeba lawirować między słowami, żeby uzyskać pożądany efekt.

pozycjonowanie stron

Co to jest pozycjonowanie stron?

To działanie, które ma na celu poprawienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Czyli w momencie, w którym wpisujemy dowolne hasło w wyszukiwarce, otrzymujemy listę stron internetowych, które wyszukiwarka uzna za najlepiej pasujące do tego hasła. To tak zwane słowa kluczowe. Przyznaj, ile stron przeglądasz wpisując dane hasło? Jedną, dwie no trzy? Na 150 -1000 proponowanych? Na sto procent nie przeglądasz ich wszystkich. Zawierzasz w tym momencie temu co podpowiada ci wyszukiwarka. Wybierasz tą stronę, której opis (meta tag) najbardziej cię przekonuje.  Dlatego celem większości blogerów jest być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak osiągnąć wysoki wynik w wyszukiwarce?

Najlepiej pozycjonują się strony, które są zoptymalizowane pod roboty sprawdzające wyszukiwarki. To algorytm wyszukiwarki odpowiada za ułożenie ich w odpowiedniej kolejności.

pozycjonowanie stron

Na co przede wszystkim musimy zwrócić uwagę przy tworzeniu treści?

Pierwsze to słowa kluczowe. Musisz wymyślić takie zestawienie słów kluczowych, które będziesz mógł wpleść w artykuł w naturalny sposób. W sieci są dostępne narzędzia do darmowego sprawdzania miesięcznej ilości wyszukiwania danej frazy. I tu uwaga, nie możesz przedobrzyć ze słowami kluczowymi. Używaj, ale używaj oszczędnie.

Kolejna rzecz to stworzenie unikatowego tytułu wpisu i podtytułów. Nie możesz pisać ciurkiem, konieczne jest dzielenie treści śródtytułami. Im bardziej unikatowe będą te tytuły tym łagodniej obejdą się z nasza treścią algorytmy i pozycjonowanie strony będzie efektywniejsze. Tytuły powinny mieć nie więcej niż 50 znaków, inaczej algorytm je utnie i będą wyglądać nieciekawie w wyszukiwarce.

Następnie zwrócenie uwagi na to co wpisujemy w Meta Tag. To krótki opis strony, która wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Masz 155 znaków, żeby zachęcić czytelnika do przeczytania właśnie Twojego tekstu. Koniecznie użyj w mecie słów kluczowych.

Pozycjonowanie stron – na co zwrócić największą uwagę?

No i najważniejsze – twórz wartościowe treści, to pomoże ci w pozycjonowaniu twojej strony. Co znaczy tworzyć wartościowe treści? Używać strony biernej, stosować wyrazy łączące. Nie budować zdań wielokrotnie złożonych. No i przede wszystkim nie kopiować cudzych treści.

Za pomocą odpowiednich wtyczek, możemy sprawdzać, czy treści które piszemy są zgodne z zasadami SEO. SEO-Search Engine Optimization to nic innego jak optymalizacja wyszukiwarki, czyli pozycjonowanie stron.

pozycjonowanie stron

Oczywiście to co tu napisałam to takie początek dla chcących zająć się pozycjonowaniem stron. Jest jeszcze wiele aspektów o których nie sposób wspomnieć w jednym artykule.

Na początku te wszystkie zasady mogę trochę przerażać, ale kiedy po kilku tygodniach widzimy efekty swojej pracy, to wiemy że opłaca się poświęcić czas pozycjonowaniu stron.