By żyło się łatwiej – cykl o łatwych rzeczach w ciężkim życiu.

Rozwój cywilizacyjny determinuje konstruowanie coraz większej liczby wynalazków, które są niezbędne dla czasowo lub trwale niepełnosprawnych.  Dla jednych ludzi te wynalazki są udogodnieniami, dla innych niepotrzebnymi gadżetami. Gadżeciarze uznają wiele z tych rzeczy za drogie nowinki, a potrzebujący wyciągną ostatni grosz błogosławiąc pomysłodawcę.

Niepełnosprawność czasowa.

Wyobraź sobie, że nagle łamiesz obie nogi, zapadasz w śpiączkę lub ogarnia Cię częściowy paraliż lub tracisz wzrok, czy słuch. Nagle z osoby całkowicie sprawnej stajesz się jednostką bardzo zależną od pomocy innych. Nie jesteś w stanie samodzielnie usiąść, wypróżnić się, przekręcić, podrapać po nosie, przeczytać cokolwiek. Teraz funkcjonujesz w wielu sferach podobnie do mnie i moich niepełnosprawnych znajomych.

Drugi scenariusz jest taki, że to wszystko przydarza się bliskiej Ci osobie i Ty musisz podjąć się opieki nad nią.

Wizja hardcorowa prawda? Dla wielu ludzi to zwykła codzienność.

Co robisz w takiej sytuacji?

NFZ Ci pomoże? Powodzenia!  Googlujesz i możesz wygooglować Zaniczkę i inne strony, które opisując swoje radzenie sobie w życiu pomagają innym, w tym Tobie.  I czytasz, czytasz i zaczynasz stosować sprawdzone rozwiązania. Dzięki takim informacjom możesz uniknąć frustracji wynikającej z niewiedzy, bądź źle dobranego produktu. Ktoś sprawdzając wady i zalety danych udogodnień spowoduje oszczędność Twojego czasu i pieniędzy.

Niepełnosprawność trwała

Ja się lokuję własnie tutaj. Od wielu ludzi w podobnej sytuacji odróżnia mnie to, że ciągle poszukuję udogodnień i poprawy mojego funkcjonowania by żyło się łatwiej.

Dysponuję wieloma sprzętami, stosuję wiele technik, metod i rozwiązań, które ułatwiają moją codzienność. Do wszystkiego dochodziłam, wraz z mężem, metodami planowania, długich przemyśleń a niekiedy prób i błędów. Chcę się swoją wiedzą i doświadczeniem podzielić z Tobą, by żyło się lepiej Tobie i Twoim bliskim.

By żyło się łatwiej.

Rozpoczynam cykl artykułów, przedstawiających przedmioty, metody, rozwiązania, które prowadzić do tego by żyło się łatwiej.

Łóżko, wózek aktywny, wózek elektryczny, sedes, bezpieczeństwo pod prysznicem, podnośniki, winda, siłowniki, kuchnia, samochód. Bezpieczeństwo w samochodzie, przekręcanie się na łóżku, gotowanie, wchodzenie do wanny, czy pod prysznic. Usługi mobilne, rehabilitacja, stanowisko komputerowe, higiena i kosmetyki. Gadżety i inne 43 posiadane piloty to tylko niektóre z rzeczy, o których przeczytasz w cyklu by żyło się łatwiej.

Na świecie jest wiele rzeczy, godnych uwagi które chciałabym mieć, ale na które na razie mnie nie stać.  Chcę przedstawić ich potencjał i innowacyjne rozwiązania dla innych, których może być stać.